Değişimin Anahtarı Sen Ol.

Farkınız Özgürlüğünüz, Cesaretiniz Girişiminiz Olsun.

Sende Konuş, Sende Anlat,Sende Sor, Sende Katıl.

ANA SAYFA / HAKKIMIZDA

Günümüzde ancak , yenilikçi ve yaratıcı düşünebilenler fark yaratabilmektedir. TAKIM-G ekibi farklı mesleki deneyimlerden gelen ancak uzun yıllardır çok çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almış deneyimli bir ekip olarak Ağustos 2019 yılında dernek kurma çalışmalarını tamamlamıştır.
TAKIM-G yi oluştururken ana fikrimiz temel olarak ülkemiz için çalışmak özel olarak ise sürdürülebilir , kapsayıcı kalkınmayı desteklemek amacıyla; yenilikçi ve kreatif (yaratıcı) sektörler, ileri teknoloji, sosyal teknoloji, girişimcilik, kültür endüstrileri, yeni fikir, araştırma ve buluşların desteklenmesi odaklı, inovatif (yenilikçi) iş ve girişim modellerinin geliştirilmesi, bu alanlarda toplumsal sosyal fayda, değer ve farkındalık yaratılması, profesyonel , sosyal iletişim ağlarını geliştirmek suretiyle işbirliği ortamları ve ekosistemler oluşturulmasının desteklenmesidir.

Bu kapsamda kadın ve genç girişimcilerin desteklenerek toplumsal konumlarının, ekonomik ve sosyal varlıklarının güçlendirilmesi, çevrenin, doğal kaynakların ve kültür mirasının korunması, güvenli, güçlü, sürdürülebilir yaşamı destekleyici çok yönlü fark yaratacak faaliyetlerin gerçekleştirilmesi hedeflenmiştir.